O mně

Všestranný fotograf, jsem zaměstnancem vesmíru a fotím srdcem. Jde mi o zachycení atmosféry a energii z foceného místa.

Můj příběh

Jak to začalo

Radek Frýsa

Narodil se v roce 1964 v Uherském Hradišti, kde žije a působí dodnes. Fotografování mu učarovalo už od studentských let a nic ze svého kouzla pro něj neztratilo ani v dospělosti. U Radka došlo k největšímu rozkvětu po diagnostikování Parkinsonovy choroby kolem roku 2009. Najednou se i obyčejné věci zdály neobyčejné. Radek fotí vše co má náboj a správnou energii. Výsledné práce pak nepotřebují už žádný komentář.

 Objekty pro své projekty si pečlivě vybírá. S jejich realizací si pak lehce pohrává. Na webu se můžete kochat z Radkovy rozsáhlé tvorby. K vidění je tady hned několik žánrů, od romantických krajinek, umělecké ztvárnění figur, komerční fotky, portréty lidí přes střípky z dalekých zemí až po zajímavou abstrakci a makra. Hravost Radka s obyčejnými a pro většinu smrtelníků denně používanými věcmi, je s citem zpracována do jemných a přitom nevšedních rozměrů, které nechají rozvinout vaši fantazii a obrazotvornost. Své fotografie pravidelně vystavuje po celé Moravě.  

 

Radek Frýsa je mimořádně charismatická osobnost, jeho tvorba je odrazem barvitosti jeho duše, životních postojů a stylu života jemu vlastním.

 

Silnou stránkou autora je neobvyklé a tvůrčí nasvětlení objektu. Dále pak inspirace modelem a místem, což dává výsledné fotografii autentičnost oproti uměle aranžovaným scénám. Fotografie nejsou prvoplánově jednoduché, zahrnují větší hloubku motivů, které dotváří celkový dojem.

 

Ostatně, posouzení nechám na Vás.

Poděkování

„Chtěl bych zde poděkovat přátelům, kteří na mě myslí a podporují mé v boji s potvorskou nemocí (jak mi napsal Jura Mikulec). Poděkování za pomoc patří Petrovi Gabrielovi, Ivovi a Mirkovi Valentovi, majitelům firem Kovokon, Kovovýroba Hoffmann, BD Sensors, Peterovi Pavlovi, duchovním oporám Hanáčkům, mamce na věčnosti, synovi, dceři, Rusalce, otcům A. Hráčkovi, M. Suchomelovi a dalším dobrým lidem, které kolem sebe denně mám.“


Děkuji Vám, Radek Frýsa

Mé další aktivity

  • Poradenstvi: úspory za energie, solární elektrárny
  • Poradenství: navrhnu vám podle zadání vhodné fotoobrazy do vašeho interiéru