O mně

Všestranný fotograf, jsem zaměstnancem vesmíru a fotím srdcem. Jde mi o zachycení atmosféry a energii z foceného místa.

Můj příběh

Jak to začalo

Radek Frýsa se narodil v roce 1964 v Uherském Hradišti, kde žije a působí dodnes. Fotografování mu učarovalo už od studentských let a nic ze svého kouzla pro něj neztratilo ani v dospělosti. Ba právě naopak, vše dozrálo v pravý čas do správné kvality. Každý to má v životě nastaveno jinak a důležité mezníky různě dlouhý průběh. Je jen hrstka vyvolených, kteří prožijí svoji proměnu bolestně, ale rychle.

U Radka Frýsy došlo k největšímu rozkvětu po diagnostikování Parkinsonovy choroby kolem roku 2009. Najednou se věci obyčejné zdály neobyčejné, vidění získalo úplně jiný a jasný směr. Radek Frýsa fotí vše co má náboj a tu správnou energii a pokud i tyto zásadní stimuly focená věc nebo snad bytost postrádá, udělá vše pro její nabytí. Výsledné práce pak nepotřebují už žádný komentář, maximálně Radkův. I když i tady je to relativní, protože každý máme možnost vidět věci trochu jinak a jak se říká „ po svém“.

Objekty pro své projekty si pečlivě vybírá. S jejich realizací si pak lehce pohrává jako kočka s myší a než z toho vnikne finální dílo, nějakou námahu to stojí. Ovšem výsledek je vždy nad očekávání. Na webu se můžete kochat a čerpat energii z Radkovy rozsáhlé tvorby. K vidění je tady hned několik žánrů, od romantických krajinek, umělecké ztvárnění figur, komerční fotky, portréty lidí přes střípky z dalekých zemí až po zajímavou abstrakci a makra. Hravost Radka s obyčejnými a pro většinu smrtelníků denně používanými věcmi, je s citem zpracována do jemných a přitom nevšedních rozměrů, které nechají rozvinout vaši fantazii a obrazotvornost tím správným směrem. Na to musí být zkrátka talent a ten Radek Frýsa má a domnívám se, že ještě dostatečně velkou rezervu.

Radek Frýsa je mimořádně charismatická osobnost, jeho tvorba je odrazem barvitosti jeho duše, životních postojů a stylu života jemu vlastním.

Své fotografie pravidelně vystavuje po celé Moravě. Silnou stránkou autora je neobvyklé a tvůrčí nasvětlení objektu. Dále pak inspirace modelem a místem, což dává výsledné fotografii autentičnost oproti uměle aranžovaným scénám. Fotografie nejsou prvoplánově jednoduché, zahrnují větší hloubku motivů, které dotváří celkový dojem.

Ostatně, posouzení nechám na Vás.

Poděkování

“Chtěl bych zde poděkovat přátelům, kteří na mě myslí a podporují mé v boji s potvorskou nemocí (jak mi napsal Jura Mikulec). Poděkování za pomoc patří Petrovi Gabrielovi, Ivovi a Mirkovi Valentovi, majitelům firem Kovokon, Kovovýroba Hoffmann, BD Sensors, Peterovi Pavlovi, duchovním oporám Hanáčkům, mamce na věčnosti, synovi, dceři, Rusalce, otcům A. Hráčkovi, M. Suchomelovi a dalším dobrým lidem, které kolem sebe denně mám.”


Děkuji Vám, Radek Frýsa

Mé další aktivity

  • Poradenstvi: úspory za energie, solární elektrárny
  • Poradenství: navrhnu vám podle zadání vhodné fotoobrazy do vašeho interiéru